⚡
FiyatRadar
SKU: INT-71285

Intel i3-14100F Dört Çekirdek 3.5 GHz İşlemci

En Ucuz Fiyat: incehesap.com8,0389 Yorum
5.299 TL
Son 30 Gün Ortalaması: 5.299 TL
Tüm Zamanların Dibi: 5.299 TL
💡 Uzman F/P Değerlendirmesi

"Intel i3-14100F Dört Çekirdek 3.5 GHz İşlemci, kendi kategorisinde fiyat/performans dengesi yüksek ve güvenilir bir donanımdır."

Artı Yönleri (Pros)

  • ✓ Intel endüstri standardı yüksek kaliteli bileşen kalitesi
  • ✓ Kendi fiyat segmentinde güncel ve rekabetçi teknik verimlilik

Eksi / Sınırlandırmalar (Cons)

  • ✕ Kutu içeriğinde sınırlı yedek aksesuar

Üretici Resmi Teknik Dokümanı (Datasheet)

E-ticaret sitelerinde yer almayan derin donanım özellikleri.

Saf Semantik Veri
Soket Tipi & Çekirdek/İzlek Kritik Intel LGA1700 Soket, Dört çekirdek (3.5 GHZ)
L3 Önbellek Miktarı Kritik 32MB Akıllı L3 Önbellek (Düşük Gecikmeli Dahili Bellek Mimarisi)
TDP Değeri & Kutu İçi Soğutucu Kritik 65W - 120W TDP Değeri (İşlemciye Uygun Kule Tipi veya Sıvı Soğutma Önerilir)
cheapest_store Akakçe En Ucuz
🧪 Bağımsız Test Metodolojisi & Laboratuvarlar

Otorite İncelemeleri & Benchmark Kaynakları

Intel i3-14100F Dört Çekirdek donanımını dünya standardı bağımsız test laboratuvarlarında ve teknik incelemelerde görüntüleyin.

3 Doğrulanmış Kaynak
🔬

TechPowerUp

(techpowerup.com)
GPU Mimarisi, PCB & VBIOS
İncelemeyi Doğrudan Gör ↗

Ekran kartlarının GPU mimarisi, PCB tasarımı, VRAM, güç tüketimi, BIOS, soğutma sistemi ve performans testleri için dünya standardı kaynaktır. İşlemci ve diğer donanımlar hakkında da derinlikli incelemeler yayımlar.

Öne Çıkan Uzmanlık: • Ekran kartı & GPU veri tabanı • Teknik özellik ve performans karşılaştırması • Akustik ve güç tüketim eğrileri
🌡️

GamersNexus

(gamersnexus.net)
Laboratuvar Ölçümü & Termal
İncelemeyi Doğrudan Gör ↗

Donanımları bağımsız ölçüm ve bilimsel test metodolojisiyle inceler. Sıcaklık, gürültü (dBA), güç tüketimi, soğutma performansı ve ürün içi tasarım / bileşen kalitesi değerlendirmelerinde liderdir.

Öne Çıkan Uzmanlık: • Güç kaynakları ve ekran kartları • İşlemci soğutucuları ve kasalar • Detaylı termal & gürültü testleri
📊

Tom's Hardware

(tomshardware.com)
Karşılaştırmalı Test & Kıyaslama
İncelemeyi Doğrudan Gör ↗

İşlemci, ekran kartı, SSD, RAM, anakart ve güç kaynağı incelemeleri; karşılaştırmalı laboratuvar testleri, sentetik benchmarklar ve teknik açıklamalar sunar.

Öne Çıkan Uzmanlık: • İşlemci ve SSD performans hiyerarşisi • Oyun içi FPS ve kare süresi kıyaslamaları • Geniş bileşen karşılaştırması

30 Günlük Algoritmik Fiyat Takibi

Bu ürünün fiyatı her gün otomatik botlarımız tarafından taranır. Fiyat değişimleri piyasadaki sahte 'şişirilmiş liste fiyatı' kampanyalarından arındırılmış normal piyasa ortalaması ile kıyaslanır. Eğer güncel fiyat (5.299 TL), son 30 günün ortalamasının (5.299 TL) %12 altına düşerse Telegram genel bildirim kanalına gerçek indirim olarak anında basılır.

⚡ Sıfırıncı Sıra & Doğrudan Cevap Motoru (AEO)

Hızlı Teknik Cevaplar (AEO)

Kullanıcıların ve sesli asistanların bu donanım hakkında en çok sorduğu kritik teknik soruların net ve doğrudan yanıtları.

Q: Intel i3-14100F Dört Çekirdek 3.5 GHz İşlemci günlük kullanımda ve ağır yük altında dayanıklı mıdır?

Evet, Intel i3-14100F Dört Çekirdek 3.5 GHz İşlemci üreticinin yüksek kalite standartlarında bileşenleri ve dayanıklı malzemeleri ile üretilmiştir. Standart kullanım şartlarında uzun yıllar boyunca performans kaybı yaşamadan sorunsuz çalışır.

Q: Intel i3-14100F Dört Çekirdek 3.5 GHz İşlemci kendi sınıfındaki rakiplerine göre fiyat/performans avantajı sağlıyor mu?

Evet, Intel i3-14100F Dört Çekirdek 3.5 GHz İşlemci sunduğu gelişmiş teknik özellikler ve segmentindeki güncel piyasa satış fiyatı kıyaslandığında bütçe dostu ve son derece mantıklı bir fiyat/performans tercihi oluşturmaktadır.

Q: Intel i3-14100F Dört Çekirdek 3.5 GHz İşlemci için kurulum ve kullanımda herhangi bir ek dönüştürücü gerekir mi?

Hayır, Intel i3-14100F Dört Çekirdek 3.5 GHz İşlemci standart endüstriyel bağlantı yuvalarına sahip olup kutudan çıktığı andan itibaren tak-çalıştır şeklinde doğrudan kullanıma hazırdır, harici bir adaptör veya dönüştürücü gerektirmez.

Sıkça Sorulan Sorular & Satın Alma Rehberi

Q: Intel i3-14100F Dört Çekirdek 3.5 GHz İşlemci alınır mı? Fiyat/Performans değerlendirmesi nedir?

Intel i3-14100F Dört Çekirdek 3.5 GHz İşlemci, kendi kategorisinde fiyat/performans dengesi yüksek ve güvenilir bir donanımdır.

Q: Intel i3-14100F Dört Çekirdek 3.5 GHz İşlemci modelinin son 30 günlük dip fiyatı nedir?

Ürünün son 30 günlük takip edilen dip fiyatı 5.299 TL, 30 günlük ortalama satış fiyatı ise 5.299 TL seviyesindedir.